Érdekes

A világ legdrágább órája

Egy-egy luxusórát és annak árát több dolog is befolyásolja, egyrészről a ráfordított munkaidő, mert ezek a luxusórák mind-mind kézimunka eredményei amelyhez az órás mestereknek akár több évtizedes tapasztalata is szükséges, sok esetben generációkon átívelő órás családok készítik el a legértékesebb luxuskarórákat. Másfelől az óra értékét jelentősen befolyásolja a felhasznált anyagok és azok értékei, olyan anyagokra kell itt gondolni, mint az arany a különböző drágakövek de nem ritkán akár dinoszaurusz csontokat vagy meteor köveket is felhasználnak a világ legdrágább óráinak készítésekor. Nem mellesleg növeli az adott tárgy értékét, hogy ki volt az előző tulajdonosa, így eszmei értéke a csillagos határokat feszegeti. 2017-ben pont ez utóbbi tényező hatására talált új vevőre a világ legdrágább órája egy rozsdamentes acélból készült Rolex Daytona, amelynek korábbi tulajdonosa a 2008-ban elhunyt színészóriás Paul Newman volt, aki maga ajándékozta el  leánya akkori udvarlójának, James Coxnak, még 1984-ben. Az órát maga Cox  értékesítette 2017-ben egy árverésen elképesztő áron 18,7 millió dollárért (azaz mintegy 5 milliárd forintért). Ennyit korábban karóráért soha senki sem fizetett.

Amennyiben valaki egyedi luxusórára vágyik akkor hasonlóan mélyen a zsebébe kell nyúlni ha a következő órák valamelyikét szeretné beszerezni és itt nem feltétlen az előző óra tulajdonosa veri fel az értéket hanem a felhasznált anyagok és az óra bonyolultsága:

  1. Patek Philippe Platinum World Önfelhúzós mechanizmusa van, 24 időzónát tárol, és híres arról, hogy gyönyörűen kivehetően váltakoznak rajta az éjszakai és nappali tónusok. 4 millió dollár azaz, mintegy 880 millió forint.
  2. Louis Moinet Meteoris sorozat valójában nem egy hanem egyszerre négy órát jelent, amelyek mindegyik egy más-más a világűrből származó egyedi kőzetet tartalmaz amelyek némelyike akár 4,6 milliárd éves is lehet… Van olyan kőzet amely a Holdról származik a másik Merkúrról, a harmadik a Naphoz közel formálódott (Itqiy meteorit darabját tartalmazza), a negyedik a Marsról származó, 180 millió éves Jiddat al Harasis meteoritot tartalmazza alkatrészei között. Az ára: 4.600.000 dollárról indul 😉
  3. A Hublot Big Bang karóra szintén összetevőinek köszönheti igen borsós 5.000.000 dolláros árát, hiszen ez az óra ugyan csak “egyféle” anyagból készült de ez az anyag maga a gyémánt. E nemes karóra ugyanis összesen 1280 darab gyémántból áll, és mindegyik darab legalább 3 karátos. A megfelelő gyémántok felkutatása és összegyűjtése több, mint egy évet vett igénybe, ezután pedig az összes darabot egy new york-i ékszerész vágta méretre. Mivel ebből tudomásunk szerint csak egy darab készült így a pontos tulajdonosát is lehet ismerni:  Beyoncé vásárolta meg a férje, Jay-Z 43. születésnapjára pontosan 5.000.000 dollár fejében.

 

 

Kommentek


Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be:

| Regisztráció


Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!